Plagat-do-cakarne-SWDP

Čo je bezbolestná rázova vlna ShockWave Dual Power

Pojmom rázová vlna sa označujú mechanické tlakové impulzy, ktoré sa šíria v podobe vlny do okolitého prostredia, ako napríklad voda, vzduch alebo ľudské telo. V prednej časti rázovej vlny dochádza k prudkému zvýšeniu tlaku, ktorý dosahuje vysoké hodnoty. Tento tlakový impulz prenáša obrovské množstvo energie priamo do väzivového, svalového a kostného tkaniva, najmä v prípadoch subakútnych a chronických stavov. Týmto spôsobom sa iniciačne stimuluje a podporuje regenerácia, čo prispieva k rýchlemu uzdraveniu postihnutých tkanív.

Leták - Bezbolestná rázová vlna Shock Way Dual Power - Rimavská Sobota

Rázová vlna okamžite uvoľňuje svalové napätie, zároveň pomáha postupne rozpúšťať vápenaté fibroblasty, podporuje produkciu kolagénu a nesie so sebou analgetické a protizápalové účinky. Tento komplexný proces podporuje celkové zlepšenie zdravotného stavu a pohodu pacientov, ktorí sa rozhodnú využiť výhody terapie rázovou vlnou.

Bolí rázová vlna?

Používanie rázovej vlny - Bolí rázová vlna? - Shock Way Dual Power

Konvenčné pneumatické rázové vlny môžu spôsobovať nepohodlie pri zasahovaní do bolestivých miest. Mnohí ľudia sú pripravení tolerovať túto bolesť s cieľom zmierniť dlhotrvajúce problémy spojené s pätovými ostrohami, svalovými ťažkosťami alebo kĺbmi. Dnes už však nemusia.

ShockWave Dual Power – nová forma terapie kombinujúca piezoelektrickú rázovú vlnu s diatermickou stimuláciou, prináša rovnaké (a v mnohých prípadoch dokonca lepšie) širokospektrálne, trvalé a okamžité terapeutické účinky, avšak bez bolesti.